PLNdesign - Smart Design Expo

Wirtualny showroom Anwis

Targi R+T w nowej, wirtualnej formie. Smart Design Expo, zaproponował wyeksponować produkty wystawcy w bardzo kreatywny i nietypowy sposób, projektując minimalistyczny showroom w otoczeniu meksykańskiej przyrody. Projekt ewoluował od potocznie rozumianej idei stoiska, poprzez coraz bardziej szalone podejście do wirtualnej przestrzeni – projektantce Marzenie Michalskiej ze Smart Design Expo udało się stworzyć klimatyczną przestrzeń i zaprosić klientów na zwiedzanie ekspozycji poza klasyczną halę targową.
prize
„Współpracujemy z marką Anwis już kilkanaście lat i za każdym razem staramy się zaskoczyć nie tylko klienta, ale również odwiedzających stoisko ciekawą, nowoczesną bryłą.Tym razem przy projektowaniu stoiska mogliśmy odrobinę bardziej poszaleć, ponieważ nie ograniczały nas surowe przepisy targowe. To było bardzo ciekawe wyzwanie, szczególnie, że postanowiliśmy wraz z Anwis nie ograniczać się do pokazania tylko jednego widoku stoiska, tworząc animację będącą wirtualną wycieczką po showroomie klienta. Odwiedzający będą mogli podczas targów obejrzeć całe stoisko oraz gamę produktów Anwis wkomponowanych w ich naturalne środowisko” – Marzena Michalska, projektantka w Smart Design Expo.
prize
Architektura showroomu miała być minimalistyczna w formie. Osadziliśmy ją w ciepłych, przyjemnych barwach i interesujących materiałach – tynku strukturalnym i betonie – mówi Marzena Michalska, projektantka w Smart Design Expo. – Dzięki temu rozwiązaniu kompozycja wtopiła się w otaczającą ją naturę – klimat meksykańskiej pustyni. Ogromną rolę odgrywała kolorystyka showroomu – ściany w kolorze terakoty, piasek pustyni, błękit nieba i wody; to wszystko zbliża nas do przyrody. Odcienie te tworzą bazę, która umożliwia przyjemne doznania i kieruje nas ku ciepłym barwom ziemi. Nie bez znaczenia jest klimat meksykański – to w takich miejscach potrzebujemy ochrony przed słońcem. Wnętrza przenikają na zewnątrz, a elementy krajobrazu wchodzą do budynku. Świadomie zacierają się granice pomiędzy architekturą a krajobrazem. Może to być swoista metafora dla prezentacji produktów.
prize
Osłony okienne z jednej strony chronią nas przed promieniami słońca, a z drugiej pozwalają w każdej chwili otworzyć się na otaczającą nas naturę. Połączenie tych elementów ze sobą daje poczucie rozmarzenia oraz tego, w jaki sposób codziennie możemy doświadczać otaczającego nas pięknego świata.
TREND.
office

TREND.OFFICE 2021

Poznaj trendy w projektowaniu biur na rok 2021 według
Smart Design Expo. 

To wydanie kierujemy do wszystkich tych, którzy interesuja się
najnowszymi trendami w aranżacji przestrzeni biura oraz do osób,
które planują zmienić swoje biuro lub stworzyć showroom.

ul. Szparagowa 12
62-081 Wysogotowo
Przeźmierowo, POLSKA

Wyznacz trasę