Piękne i funkcjonalne biuro w 3 miesiące?

Jak zaprojektować i zrealizować biuro w 3 miesiące – Case study ADR group.

Firma ADR Group Sp. z o.o. to polska firma o europejskim zasięgu. Zajmują się dystrybucją wszelkiego rodzaju urządzeń klimatyzacyjnych. Swoją ofertę kierują zarówno do odbiorcy indywidualnego, jak i do klientów biznesowych. Jako prekursorzy wprowadzili na polski rynek urządzenie chłodnicze Oxycom Intrcool. Współpracują z takimi firmami jak: Mitsubishi Electric, Panasonic, Daikin, Samsung, LG, Mitsubishi Heavy, Toshiba. To kilka słów o tym, czym się zajmują. Ale za tym wszystkim stoją ciekawi ludzie, osobowość i pasja – to one determinują sukces.
prize
Wyzwanie Choć klient miał już przygotowany projekt, to lekko z przekąsem oznajmiliśmy mu, że możemy zrobić go nieco ciekawiej. Tym sposobem rękawica została przez nas rzucona, pozostało sprostać oczekiwaniom i złożonym obietnicom. Na wykonanie całego biura: projekt, produkcję i realizację, mieliśmy zaledwie 3 miesiące.
prize
Wstępne rozmowy Uzgodniliśmy, że musimy przygotować eleganckie wnętrze, w którym będzie można przeprowadzać rozmowy biznesowe, ale w którym znajdzie się również miejsce na odpoczynek. No to zaczynamy! We wstępnym projekcie na podłogę miały zostać położone płytki wielkoformatowe 200x250. Niestety okazało się, że podłoże nie było odpowiednio przystosowane, a nie chcieliśmy ryzykować, że płytki popękają. Szukaliśmy więc rozwiązania, które zadowoli klienta i wpasuje się w design biura, więc postawilismy na ciemne, drewniane panele.
prize
Realizacja pod znakiem Generalnego „W” Po etapie projektowym, który zajął nam około 3 tygodni, przyszedł czas na przekazanie sztafety w ręce produkcji. Co jest dużym wyzwaniem dla firmy pełniącej nadzór autorski nad realizacją? Zdecydowanie zsynchronizowanie i ułożenie harmonogramu dla kilku różnych podwykonawców. Jako że czuliśmy na sobie oddech pędzącego czasu, który był mocno ograniczony, nie mogliśmy pozwolić sobie na kilka różnych ekip wykończeniowych, dlatego przejęliśmy pełen zakres prac, co dla nas jest właściwie dużym ułatwieniem nie tylko z punktu widzenia organizacji, ale również komunikacji.
prize
Szeroki zakres prac budowlanych spowodował, że kolejny miesiąc był pracą na pełnych obrotach. W naszych głowach tylko przez moment pojawił się cień wątpliwości czy zdążymy w ustalonym czasie. Później przypomnieliśmy sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych - w branży targowej szybkość oraz niezawodność wykonania choćby po godzinach są normą. Nie ma drugiej szansy. Nie ma drugiego podejścia. Nie da się spróbować jeszcze raz. Trzeba dowieźć projekt na czas. I z takim nastawieniem zrobiliśmy krok do przodu.
prize
Prace budowlane Prace budowlane wymagają nadzoru. Często w ich kontrolowanie zaangażowany jest sam inwestor, który musi pilnować jakości i tempa prac. Uważamy, że nie na tym polega termin „kompleksowa obsługa klienta i wysoka jakość usług”, aby klient samodzielnie musiał pilnować prac, na których notabene, nie musi się znać. Dlatego zdejmujemy z klientów ten ciężar - zawsze nadzór autorski nad projektem oraz jego wykonaniem pełni architekt.
prize
Ciekawym wyzwanie, było wykonanie antresoli, które wymagało wykonania obliczeń statycznych konstruktora, dodatkowo była obudowana szkłem, więc nie każdy szklarz chciał się podjąć realizacji ze względu na specyfikę profili i brak gotowych systemów do montażu. Biorąc pod uwagę, że prace nad tym biurem przypadły w czasie pandemii i pierwszego lockdownu, to mieliśmy mocno pod górkę przy okazji szukania dostawców i materiałów. To był drugi raz kiedy wewnętrznie zwątpiliśmy w przygotowany przez nas harmonogram. I po raz kolejny nasze doświadczenie targowe pokazało, że mamy twarde charaktery i nikt nam nie powie, że się nie da.
prize
Prace wykończeniowe Jak w dzisiejszych czasach, kiedy powstaje mnóstwo nowatorskich projektów nadać przestrzeni wyjątkowości? Takie wyzwania to coś, co lubimy najbardziej. Przestrzenie w stylu loftowym często są odbierane jako zbyt surowe. Chcąc podkreślić charakter przestrzeni, pokryliśmy sufit naturalnym drewnem. Kolejnym precyzyjnym zajęciem były kafelki w łazience. Były to dziesiątki, a nawet setki malutkich białych kafelków z ciemnymi fugami wewnątrz. Podczas pozornie tylko prostego zajecia - tynkowania ścian również przydało się nasze artystyczne zacięcie. Położonych zostało kilka warstw tynków strukturalnych
prize
Inspirująca przestrzeń biurowa 2021 roku Naszemu klientowi zależało na wielofunkcyjnej przestrzeni, w której mogliby zaaranżować spotkanie biznesowe oraz zrelaksować się podczas codziennych zajęć. W strefie lounge umieściliśmy wygodną kanapę oraz fotel zwisający z sufitu. W strefie biznesowej został postawiony duży wspólny stół, który umożliwia jednoczesną pracę kilku osób z biura oraz spotkania firmowe. Projektujemy biura, mając na uwadze zaistniałe zmiany, potrzeby klientów oraz wykorzystując nowoczesne technologie. Staramy się dbać zarówno o aspekty wizualne jak i wykonanie ułatwiające codzienne biurowe życie. Jest to szczególnie istotne na tle zmian, jakie zaszły w ostatnim czasie. Staranne zaaranżowanie przestrzeni open space ułatwia oraz zachęca do wspólnej pracy. Natomiast strefa deep work area wpływa korzystnie na skuteczne wykonywanie zadań wymagających dużego zaangażowania, ciszy oraz spokoju.
prize
Często stworzenie nowego biura wiąże się ze sporym wysiłkiem. Dziś do wyzwań dołączyła konieczność zmierzenia się firm z zagrożeniem mikrobiologicznym. Dlatego klienci w coraz większym stopniu polegają na doświadczeniu i wsparciu ze strony znanych i funkcjonujących już długi czas na rynku firm. Chciałbyś stworzyć wnętrze o ponadczasowym charakterze, które długo będzie cieszyło oczy? Drutex, Aluprof, Marmite i Anwis już z nami współpracowali. Dołącz do nich! Jesteśmy na rynku już od 15 lat!
TREND.
office

TREND.OFFICE 2021

Poznaj trendy w projektowaniu biur na rok 2021 według
Smart Design Expo. 

To wydanie kierujemy do wszystkich tych, którzy interesuja się
najnowszymi trendami w aranżacji przestrzeni biura oraz do osób,
które planują zmienić swoje biuro lub stworzyć showroom.

ul. Szparagowa 12
62-081 Wysogotowo
Przeźmierowo, POLSKA

Wyznacz trasę