CASE STUDY - REJS AKCESORIA MEBLOWE

Showroom meblowy – jak go dobrze zaprojektować?

Spora przestrzeń, różnorodne aranżacje, nowatorskie rozwiązania, duża swoboda, ale konkretne oczekiwania i cele. Takie wyzwania lubimy! Firma REJS Spółka z o.o. jest jedną z wiodących firm sektora akcesoriów meblowych w Europie, która specjalizuje się w produkcji elementów wyposażenia kuchni i garderoby. 25 lat doświadczenia na rynku pozwoliło rozwinąć się tej rodzinnej firmie do przedsiębiorstwa zatrudniającego 700 osób oraz wypracować solidne „know how”. Firma cel swojej działalności zdefiniowała pojęciem doskonałości – zarówno w jakości, jak i profesjonalnej obsłudze Klienta. Mamy zatem wiele punktów wspólnych.
prize
Potrzeba klienta na wprowadzenie spójności do wszystkich sklepów zaowocowała koncepcją rearanżacji sieci sklepów i stworzeniem pierwszej flagowej ekspozycji w postaci showroomu w siedzibie Rejs w Rypinie.
prize
Celem współpracy natomiast było zaprojektowanie przestrzeni, która umożliwi prezentacje szerokiej oferty produktów w inspirującym otoczeniu przybliżającym możliwości dopasowania okuć, uchwytów czy blatów do potrzeb klienta i charakteru wnętrza. Potrzebowaliśmy więc nie jednej, a kilku aranżacji, jednocześnie zróżnicowanych stylem oraz… spójnych wizualnie. Brzmi niemożliwie? Nie dla nas!
prize
POCZĄTKI PRAC Z entuzjazmem ruszyliśmy na pomiary. Na miejscu okazało się, że budynek jest pozostałością po fabryce. Powstał więc pomysł, aby wykorzystać przemysłową historię miejsca i podkreślić jego unikalny charakter pozostawiając odsłonięte okablowanie oraz rury. Aby jeszcze mocniej podkręcić industrialny styl wnętrza, sufit został pomalowany na czarno. To element wspólny wszystkich aranżacji stworzonych w ramach tej przestrzeni. Kolejnym zastanym elementem, który zdecydowaliśmy się wykorzystać w nieco zmienionej formie, jest wielka brama garażowa, która została przerobiona na efektowne przeszklenie doświetlające wnętrze.
prize
PROJEKT - CZAS START Prace projektowe zaczęliśmy od rozplanowania przestrzennego. Koncept obejmował część ekspozycyjną, sprzedażową, magazynową oraz showroom, w ramach którego przygotowaliśmy aranżacje 4 kuchni, łazienki, spiżarni i garderoby. Jednym z głównych założeń była idea otwartej przestrzeni, dlatego ścianki dzielące poszczególne strefy kończą się na wysokości okien. Dodatkowo dzięki wyburzeniu 2 ścian budynku, zyskaliśmy więcej miejsca na ekspozycje. W tym projekcie istotna była różnorodność zarówno stylistyczna, jak i zróżnicowanie wykorzystania materiałów, tak by jak najszerzej zaprezentować możliwości dopasowania akcesoriów i okuć firmy REJS do indywidualnych preferencji klienta. Na kanwie tych potrzeb powstały przestrzenie zarówno nowoczesne i minimalistyczne, jak i stonowane, klasyczne z wykorzystaniem drewna, a także eklektyczne z elementami cieszącego się coraz większą popularnością lastryko czy kamienia. Klienci mają również możliwość idealnego dopasowania koloru blatów do koloru frontów szafek. Całość konceptu uzupełnia nowoczesna technologia. Na produktach umieszczone zostaną specjalne kody, po zeskanowaniu których poznamy konkretne produkty użyte w aranżacji. Rozwiązanie to jest ułatwieniem również dla sprzedawców- pomoże odnaleźć produkt w części magazynowej oraz przygotować je do sprzedaży.
prize
APETYT ROŚNIE W MIARĘ JEDZENIA W trakcie projektowania okazało się, że klientowi tak spodobał się pomysł nowoczesnego showroomu, że postanowiono… dobudować przeznaczony dla niego budynek, a pierwotną część przeznaczyć na magazyn. I tak zmieściła się w projekcie również przestrzeń na prezentacyjną strefę biurową z biurkami o regulowanej wysokości. W części ekspozycyjnej swoje miejsce znalazły specjalne, modułowe, elastyczne ekspozytory na próbki blatów, uchwytów, frontów czy cargo od dystrybutorów. Zadbaliśmy o każdy, najmniejszy nawet detal – ekspozytory utrzymane zostały w spójnym stylu, a logotypy producentów umieściliśmy na siatce perforowanej nawiązującej do charakteru miejsca.
prize
INSPIRUJĄCA PRZESTRZEŃ W showroomie REJS nie znajdziemy produktów ustawionych w rzędach i wciśniętych w małą przestrzeń, tylko starannie zaplanowane oraz dogłębnie przemyślane aranżacje. Miejsce dostępne będzie zarówno dla klientów indywidualnych jak i projektantów. Jednym z ważniejszych atutów będzie możliwość konsultacji ze spejalistami gotowymi służyć kompleksową wiedzą. Dla nas ten projekt to nie tylko przedsięwzięcie na dużą skalę, ale również wyzwanie w perspektywie długofalowej – koncepcję zapoczątkowaną w pierwszej, flagowej placówce będziemy kontynuować w kolejnych.
prize
SHOWROOM JAKO INWESTYCJA   Dobrze zaprojektowany showroom wpływa korzystnie na wizerunek Twojej firmy. Nie ma znaczenia czy wolisz stonowany minimalizm czy raczej energetyczną stylistykę. Zaprojektujemy i wykończymy dla Ciebie przestrzeń, która nie będzie wydatkiem. Będzie inwestycją. Sprawdź więcej naszych realizacji w zakładce PORTFOLIO.
TREND.
office

TREND.OFFICE 2021

Poznaj trendy w projektowaniu biur na rok 2021 według
Smart Design Expo. 

To wydanie kierujemy do wszystkich tych, którzy interesuja się
najnowszymi trendami w aranżacji przestrzeni biura oraz do osób,
które planują zmienić swoje biuro lub stworzyć showroom.

ul. Szparagowa 12
62-081 Wysogotowo
Przeźmierowo, POLSKA

Wyznacz trasę