Strefa eksperta Smart Design Expo

Jak przekonasz klienta, że warto z Tobą współpracować?

Poznaj parę kluczowych zasad customer experience na bardzo wczesnym etapie ścieżki sprzedażowej, o których często się zapomina.
prize
Czy biura są nam jeszcze potrzebne i czy miejsce spotkania pełni aż tak ważną rolę przy nawiązywaniu relacji biznesowych? W odpowiedzi na to pytanie przywołaj na myśl ostatnie spotkanie, które odbyło się przy użyciu telefonu czy wideokonferencji. Kiedy odnajdziesz już link z zaproszeniem wysłany tydzień wcześniej, połączysz się, ustawisz odpowiedni kąt kamery, nagle okazuje się, że: kogoś nie słychać, kogoś nie widać, a jeszcze kogoś innego wyrzuciło z rozmowy. To tylko wierzchołek góry lodowej problemów związanych z komunikowaniem się on-line. Do wideokonferencji powinniśmy się bardzo profesjonalnie przygotować – zadbać o odpowiednie światło, czyste tło czy dobry dźwięk.
prize
Według raportu Kinnarps „Praca z domu 2020”, aż 68% Polaków wskazuje, że największym wyzwaniem związanym z pracą w domu są warunki lokalowe m.in. brak odpowiedniego miejsca do pracy zdalnej, zbyt wielu domowników w jednym miejscu, nieodpowiednia akustyka w domu oraz brak rozwiązań ergonomicznych. O ile potrzeby naszych klientów wciąż są podobne, o tyle sposoby, dzięki którym możemy się z nimi komunikować, ulegają znacznej przemianie. Dla przykładu jedno z najbardziej popularnych w 2020 roku (z oczywistych względów) narzędzi do spotkań wideo - Zoom - zostało pobrane w pierwszym kwartale 2020 prawie 94 mln razy. Niezależnie od tego, jaki rodzaj kontaktu wybierzesz i tak najważniejsza jest szybkość reakcji na zapytanie, skuteczność w rozwiązywaniu zgłoszeń oraz personalizacja połączona ze znajomością klienta. Aż 52% respondentów badania Kinnarps „Praca z domu 2020” wskazało na to, że zmiana kanału komunikacji wpływa na charakter kontaktów. Każdy kij ma jednak dwa końce – z drugiej strony bowiem, firmy w spotkaniach online cenią sobie oszczędność czasu, pieniędzy, możliwość zorganizowania rozmowy w każdym miejscu na świecie. Jak widać po ostatnim roku w trakcie pandemii, da się podpisać ważne umowy bez spotkania na żywo, jednak przestrzeń biurowa daje nam znacznie większe pole do popisu.
prize
Indywidualne podejście Czasami trzeba niewiele więcej niż garść empatii, pozytywna energia i kreatywna głowa, żeby stworzyć pozytywne pierwsze wrażenie. W Smart Design mamy specjalną procedurę witania naszych gości. Przygotowujemy między innymi dedykowane, drewniane tabliczki imienne witające gości w naszym biurze, które później mogą służyć przykładowo jako podstawka pod kubek do herbaty. Rok temu przyleciał do nas klient z Meksyku. Przywitaliśmy go ubrani w sombrero, a na wejściu ustawiliśmy ogromny kaktus z tabliczką „Welcome to Smart Design Alejandro”. Wyobraź sobie, że wchodzisz do biura i od wejścia wita Cię po imieniu uśmiechnięta osoba, otacza cię nowoczesne i pięknie zaprojektowane wnętrze. Automatycznie się odprężasz. Słyszysz, że wokół rozbrzmiewa twoja ulubiona muzyka, a po chwili w dłoni trzymasz filiżankę ulubionej kawy. Czy to wyobrażenie powoduje uśmiech na twarzy? Niewątpliwie tak.
prize
Profesjonalizm Sposób, w jaki przebiega pierwsze spotkanie, często sugeruje klientowi o tym, jak będziesz podchodzić do współpracy. Jeśli już przy wstępnych rozmowach nie będzie mógł się do nas dodzwonić, a na wejściu każemy mu czekać, w jego głowie przewiną się dosyć mroczne wizje współpracy. Dlatego pamiętaj o kilku ważnych kwestiach profesjonalnego podejścia: • stwórz kliencką bazę danych dostępną dla odpowiednich osób w firmie, • aktywnie słuchaj o realnych potrzebach klienta, nie zagaduj go, dopytuj – bądź ciekawy drugiej strony, • myśl o tym, aby Twój klient osiągał cele w perspektywie długofalowej, a nie jednorazowej, • miej na uwadze, że są różne typy osobowości i klientów – nie zawsze Twój sposób postrzegania będzie taki sam, jak drugiej strony, więc bądź empatyczny.
prize
Wpływ przestrzeni na nasze odczucia i decyzje. Jak sądzisz, dlaczego spotkania na żywo w biurze mają tak istotny wpływ na pozytywne sfinalizowanie transakcji? Wygląd nas oraz naszego biura ma niebagatelne znaczenie. Właśnie dlatego większość firm zawsze zaprasza kluczowych klientów do siebie. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie z większym powodzeniem wpływać na odczucia i wrażenia klienta na nasz temat. Najpierw nieświadomie podejmujemy decyzje, kierując się emocjami, a dopiero później sobie je uświadamiamy i racjonalizujemy na podstawie własnych przekonań. Zachęcające wizualnie wnętrza pobudzają umysł i nastrajają go do pozytywnych wrażeń. To, co widzimy, wpływa na to jak się czujemy. Z badań neuroarchitektury wynika, iż najkorzystniej działa na nas wszystko, co powiązane z naturą. Żyjemy w świecie nadmiaru, potrzebujemy więc coraz więcej przyjaznej, minimalistycznej przestrzeni, która nas odciąży. Do zmysłów klienta trafia również podświadomy przekaz o wartościach naszej marki, przyjazna otwarta przestrzeń zapewnia komfort i wzbudza zaufanie. Kreatywny design automatycznie wysyła sygnał, że jesteśmy nowocześni, postępowi i otwarci na negocjacje. Zadbaj o to, aby klient od samego początku czuł się, jak u siebie. Wróć myślami do spotkań, przeanalizuj je i pomyśl, w jaki sposób możesz ułatwić pierwsze spotkanie, które ma wpływ na dalszy przebieg rozmów. Nie tylko cena ma znaczenie w biznesie.
prize
Nowe biuro - wyzwanie czy przyjemność? Często stworzenie nowego biura wiąże się ze sporym wysiłkiem. Dziś do wyzwań dołączyła konieczność zmierzenia się firm z zagrożeniem mikrobiologicznym. Dlatego klienci w coraz większym stopniu polegają na doświadczeniu i wsparciu ze strony znanych i funkcjonujących już długi czas na rynku firm. Od 15 lat kreujemy przestrzeń dla największych światowych marek, takich jak Drutex, Aluprof, Marmite i Anwis. Daj znać, co możemy zrobić dla Ciebie.
TREND.
expo

How should you prepare for the trade fair? How to create an exhibition stand that attracts attention? When should you start preparing for the trade fair? What are the trends in the exhibition stand design?

We can provide you with some useful pieces of advice, tips and suggestions on prevailing trends we identify in design.

ul. Szparagowa 12
62-081 Wysogotowo
Przeźmierowo, POLSKA

Set the route